Magia książek

Stosik 04/2013

 

Od dołu:

 

“Spacer po szczęście” Lucy Dillon

Jestem w trakcie czytania tej książki ale na razie się nie wypowiem na jej temat ponieważ mam mieszane uczucia. Kupiłam ją dlatego, że powieść opowiada o miłości znalezionej dzięki psu. Ostatnio bardzo lubię takie książki.

 

“Życie Pi” Yann Martel

Tę książkę kupiłam tylko dlatego, że zamierzam oglądnąć film “Życie Pi” a mam taką zasadę, że nigdy nie oglądam ekranizacji przed przeczytaniem książki.

 

“Misja na czterech łapach” W. Bruce Cameron

Tą książką byłam zainteresowana już od dawna i ciągle napotykałam ją w Empiku jednak nigdy jej nie kupiłam. Gdzieś w lutym trafiłam na promocję na stronie Tania Książka, gdzie zakupiłam ją za niecałe 8zł.

 

“Hobbit” J.R.R. Tolkien

Oglądnęłam już pierwszą część filmu “Hobbit” i obiecałam sobie, że przed kolejną częścią przeczytam już tę książę. Czytałam wiele recenzji i mnóstwo osób wychwala tę pozycję. Chcę się przekonać czy naprawdę jest taka niesamowita.

 

“Anna i pocałunek w Paryżu” Stephanie Perkins

“Anna i pocałunek w Paryżu” poleciła mi przyjaciółka. Ma podobny gust jeśli chodzi o książki więc bez problemu mnie zachęciła no i kupiłam.

 

“Między nami Nowojorczykami” Cathleen Shine

Nie mogłam powstrzymać się przed kupieniem tej książki po przeczytaniu jej opisu. “Dzięki psom ludzie zawierają niespodziewane znajomości”. Może to dziwne, ale zawsze miałam nadzieję, że wyjdę na spacer i poznam miłość mego życia (no właśnie, miłość – o tym myśli większość nastolatek). Mam ostatnio ochotę przeczytać tego typu powieść.

Reblogowane od Kate says:
Reblogowane od Krytyczna Racjonalistka:

"Numery. Czas uciekać" Rachel Ward

Numery. Czas uciekać - Rachel Ward

wydawnictwo: WILGA

 

oprawa: miękka

 

liczba stron: 320

 

Opis:

To, co widzi piętnastoletnia Jem, to dar, ale i przekleństwo. Numery są w jej głowie. Zna datę śmierci matki. Wie, kiedy w ataku terrorystów na Londyn zginą ludzie. Nikogo nie umie obronić przed śmiercią, więc ucieka – przed rówieśnikami, policją, innymi ludźmi.

 

Moja ocena:

Pozycja ta jest dobra chociaż początek mnie nie zachwycił. W pewnym momencie myślałam, że odłożę książkę i już do niej nie wrócę. Jednak wymęczyłam kilkadziesiąt stron i, o dziwo, zaczęło się coś dziać.  Czytając “Numery” zaczęłam zastanawiać się nad kilkoma pytaniami: Czy datę śmierci otrzymujemy od razu przy urodzeniu? Czy jest możliwość zmiany tej daty? i Czy można zmienić sposób w jaki mamy umrzeć? Polecam tę powieść wszystkim nastolatkom i nie tylko.

"Marley i Ja" John Grogan

Marley i ja. Życie, miłość i najgorszy pies świata. - John Grogan

wydawnictwo: Pierwsze

 

oprawa: miękka

 

liczba stron: 344

 

Opis:

Marley, żółty labrador jest nieznośnym, rozbrykanym, krnąbrnym potworem. Wyleciał ze szkoły tresury za brak postępów. Demoluje dom i wyrywa ozdobne rośliny w ogródku, uwielbia pić wodę z miski klozetowej. A jednocześnie jest wiernym i niezawodnym przyjacielem, kochanym stworzeniem, które uczy swoich właścicieli, jak cieszyć się ulotnymi chwilami i co jest naprawdę ważne.

 

Moja ocena:

Jestem wielbicielką psów i sama mam labradora przez co zawsze ciągnie mnie do utworów z psami w rolach głównych więc musiałam przeczytać i ten. Czytając niektóre fragmenty miałam wrażenie jakby autor opisywał momenty z życia mojego psa. Z kartki na kartkę, gdy Marley rósł, robiło się coraz śmieszniej i ciekawiej. Koniec książki jest bardzo smutny a ja czytałam i płakałam. Bardzo polecam tę pozycję.

"Air Babylon" Imogen Edwards-Jones

Air Babylon - Imogen Edwards-Jones

wydawnictwo: Pascal

 

oprawa: miękka ze skrzydełkami

 

liczba stron: 448

 

Opis:

Air Babylon opisuje 24 godziny z życia linii lotniczej na brytyjskim lotnisku. Akcja  książki rozkręca się z godziny na godzinę wprowadzając czytelnika w znane tylko  pracownikom lotniska kulisy pracy w branży lotniczej. W dowcipny sposób opisuje  zarówno perypetie obsługi naziemnej oraz powietrznej, jak i przedziwne historie  pasażerów. Opowieść narratora – managera linii lotniczych czyta się jednym tchem. (Źródło: selkar.pl)

 

Moja ocena:

Wiem, że nie jest najlepszym pomysłem czytanie tej pozycji jeżeli ma się lecieć w najbliższym czasie samolotem. Jednakże książka w humorystyczny sposób ukazuje wszystkie tajemnice lotniska. Śmiałam się dzięki niej jak nigdy. Zdecydowanie jest to najlepsza książka jaką czytałam.

"Jutro" John Marsden

Jutro - Anna Gralak, John Marsden

wydawnictwo: Znak

 

oprawa: miękka

 

liczba stron: 272

 

Opis:

Kiedy Ellie wraz z szóstką przyjaciół wraca z wakacyjnej wyprawy, zastaje opustoszałe miasteczko i umierające z głodu zwierzęta. Tajemnicza armia zaatakowała ich kraj i uwięziła jego mieszkańców. Ellie i jej paczka mogą się poddać lub ukryć się w lesie. Mogą też wziąć sprawy w swoje ręce i stanąć do walki. Bohaterowie spróbują nauczyć się żyć w świecie, który nie podlega już regułom dyktowanym przez rodziców. Aby przetrwać, będą musieli nie tylko się zjednoczyć, ale też dokonywać trudnych wyborów między przyjaźnią a miłością. (Źródło: selkar.pl)  

 

Moja ocena:

Jestem mile zaskoczona chociaż początek książki nie wskazywał, że wchłonę tę pozycję z taką ciekawością. Autor budował napięcie co  powodowało, że chciałam czytać dalej. Niezwykłe akcje młodych bohaterów zaskakiwały oraz trzymały w napięciu. Chętnie sięgnę po kolejne części tej porywającej serii.

Stosik 10/2012

 

Od dołu:

 

“Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” Stieg Larsson

Nie zamierzałam czytać tej książki uważając, że nie jest dla mnie. Jednak po oglądnięciu filmu stwierdziłam, że książka może być interesująca. Zresztą wiele ludzi ją wychwala więc dlaczego by nie spróbować.

 

“Jutro 2″ John Marsden

Po pierwszej części mam ochotę na więcej

 

“Tunele” Roderick Gordon & Brian Williams

Słyszałam wiele komentarzy na temat tej książki. Wiele ludzi mówi, że jest świetna. Chcę się przekonać co takiego wszyscy w niej widzą.

 

“Fashion Babylon” Imogen Edwards-Jones

Kolejna powieść mojej ulubionej autorki. Jestem bardzo ciekawa czym teraz mnie zaskoczy i rozbawi.